Oferta Pytania Forum Kontakt
Aby poprawnie oglądać tę stronę musisz zainstalować Flash Player oraz włączyć obsługę Javascript
 


poniedziałek, 27 luty 2017


<Luty 2017>
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5Jakich systemów bezpieczeństwa używasz ?

Panasonic/Sunx
Rockwell Automation
Pilz
Schmersal
Contrinex
Sick
Siemens
Murr
Leuze
Phoenix Contact
Omron
Inne
  Nazwa użytkownika

Hasło

Zapomniałeś hasła?
Nie masz jeszcze konta?
Możesz utworzyć je tutaj: osoby prywatne, firmy


W tej chwili jest 335 gości i 493 zarejestrowanych użytkowników online


Archiwalne aktualności nie prezentowane na głównej stronie

 
 
Co to jest Rss?

Współczesny, energiczny internauta korzysta codziennie z wielu stron internetowych. Nie ma problemu, kiedy jest to kilka stron. Kiedy jednak chcemy być na bieżąco w wielu dziedzinach, np.: automatyka przemysłowa, polityka, wiadomości ze świata - musimy odwiedzać dziesiątki serwisów internetowych.

Jak powszechnie wiadomo dla wygody (z lenistwa? ;) ) powstało wiele wynalazków i usprawnień. Jednym z nich jest coraz częściej doceniana technologia RSS (Really Simple Syndication), pozwalająca na dostęp do najnowszych wiadomości pojawiających się w Internecie natychmiast po ich opublikowaniu. Technologię tę docenili już producenci telefonów komórkowych, czy PDA.

Jak to działa? Wystarczy zainstalować bezpłatne oprogramowanie np. jeden z najpopularniejszych programów RssReader (ściągnij z sekcji PLIKI, strona projektu), które automatycznie będzie monitorować wybrane strony, a gdy pojawi się na nich nowa wiadomość, sympatycznie nas o tym powiadomi. Teraz wystarczy tylko kliknąć i przeczytać nowy tekst.

W jednej ze starszych wersji RSS 0.91, obsługiwanej przez największą liczbę programów, mamy dostęp tylko do nagłówków wiadomości. Najnowszy standard 2.0, który domyślnie jest udostępniony za pomocą poniższej ikony, oferuje dodatkowe informacje, jak: skrót wiadomości, datę publikacji, dane o autorze. Ten format stosują media, np. gazeta.pl.

Aby dodać aktualności ze strony sterowniki.pl wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na logo RSS (prawa kolumna u dołu strony) lub poniżej:

 i wybrać Kopiuj skrót. Jest to link do wspomnianej wersji 2.0. Jeżeli twoje oprogramowanie wymaga wersji starszej można skorzystać z tego linku:

http://www.sterowniki.pl/rss_feed.php?ver=91

Teraz klikamy na ikonę ADD (+) w programie RssReader po czym pojawi się okienko z wpisanym już odpowiednim linkiem. Teraz klikamy NEXT i link zostaje dodany do listy. Ponieważ RssReader działa w tle - co pewien czas będzie sprawdzał, czy jakieś nowe wiadomości pojawiały się na dodanych stronach, o czym natychmiast powiadomi i pokaże skrót wiadomości. 

Niektóre przegladarki internetowe, jak np. Opera, mają wbudowany czytnik kanałów RSS. Operę można pobrać z naszych zasobów FTP.

Zapraszamy do przeczytania artykułu o aplikacjach dla telefonów komórkowych.

Docelowo stworzone będą dodatkowe kanały: forum, pliki, wiedza oraz szkolenia i oferty pracy.

Powrót do listy pytań
   

RSS Aktualności Aktualności
RSS Wydarzenia Wydarzenia
RSS Wiedza Wiedza
RSS Praca Praca
RSS Pliki Pliki
RSS Giełda Giełda
(c) 2005-16 sterowniki.pl Sp. z o.o.
.