Oferta Pytania Forum Kontakt
Aby poprawnie oglądać tę stronę musisz zainstalować Flash Player oraz włączyć obsługę Javascript
 


poniedziałek, 27 luty 2017


<Luty 2017>
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5Jakich systemów bezpieczeństwa używasz ?

Panasonic/Sunx
Rockwell Automation
Pilz
Schmersal
Contrinex
Sick
Siemens
Murr
Leuze
Phoenix Contact
Omron
Inne
  Nazwa użytkownika

Hasło

Zapomniałeś hasła?
Nie masz jeszcze konta?
Możesz utworzyć je tutaj: osoby prywatne, firmy


W tej chwili jest 327 gości i 493 zarejestrowanych użytkowników online


Archiwalne aktualności nie prezentowane na głównej stronie

 
 
Liczniki energii z wyjściem impulsowym w sieci Modbus
Wprowadził(a): Kamila Biernacka
Nowoczesne liczniki energii elektrycznej o kompaktowych gabarytach są bardzo popularne w rozliczeniach wewnętrznych (jako podliczniki) w obiektach użyteczności publicznej, galeriach handlowych, hotelach i hostelach, centrach logistycznych i innych obiektach o współdzielonych powierzchniach. Dzięki łatwemu montażowi i niewielkim wymiarom liczniki są również często elementem rozdzielnic niskiego napięcia w budownictwie mieszkaniowym. W przypadku liczników, które nie mają interfejsów komunikacyjnych zdalne przesyłanie bieżących danych pomiarowych z licznika możliwe jest za pomocą wyjścia impulsowego.

Dostęp do mierzonych przez licznik energii danych, ich przetwarzanie, prezentację i analizę można uzyskać przez podłączenie licznika z wyjściem impulsowym SO do urządzenia zwanego koncentratorem impulsów licznikowych, który po sieci komunikacyjnej przekazuje zgromadzone dane do urządzenia nadrzędnego (np. sterownika bądź panelu operatorskiego) lub systemu zarządzania zużyciem mediów. Przykładem takiego systemu jest S-Monitoring firmy Saia Burgess Controls, proste w implementacji i obsłudze rozwiązanie wspomagające optymalizację zużycia energii i innych mediów w przedsiębiorstwach i zakładach przemysłowych.

Koncentrator impulsów licznikowych z Modbus

Koncentrator impulsów licznikowych PCD7.H104D firmy Saia Burgess Controls pozwala na odczyt danych z liczników z wyjściem impulsowym (nie tylko liczników energii, ale także gazomierzy, ciepłomierzy albo wodomierzy) i udostępnianie ich w sieci komunikacyjnej Modbus. Urządzenie może być stosowane we wszystkich instalacjach opartych o protokół Modbus.

Prefabrykowane bloki funkcyjne (f-boxy) udostępnione w pakiecie narzędziowym PG5 Controls Suite pozwalają na łatwy dostęp do danych pomiarowych z liczników za pośrednictwem sterowników PCL i paneli Saia PCD. Dane te można następnie rejestrować i przetwarzać w sterownikach, tworząc systemy wizualizacji i zarządzania zużyciem mediów.
Koncentrator przechowuje dane w nieulotnej pamięci, nie wymaga także ponownej kalibracji po uruchomieniu. Urządzenie jest wyposażone w cztery wejścia impulsowe SO (można do niego podłączać także liczniki w wyjściem SO+) i interfejs sieci Modbus RS-485. Na tej samej magistrali komunikacyjnej można umieścić do 99 modułów koncentratora (czyli do 396 liczników impulsowych). Koncentrator można montować na szynie DIN 35 mm i instalować w standardowych szafkach obok pozostałej aparatury elektrycznej.

Liczniki energii z protokołem SO+

Każdy licznik energii elektrycznej Saia Burgess Controls z wyjściem impulsowym SO (serie ALD1, ALE3, AWD3) jest wyposażony w obsługę protokołu SO+, który pozwala na bezpośredni przesył danych pomiarowych zamiast przesyłania impulsów (do danych tych należą: energia, napięcie, moc z podziałem na fazy, prąd, numer seryjny licznika). Dodatkową zaletą liczników tego typu jest ich korzystniejsza cena w porównaniu z modelami z wbudowanym interfejsem komunikacyjnym S-Bus, M-Bus i Modbus.

Wszystkie modele liczników energii elektrycznej Saia PCD charakteryzuje przemysłowa budowa i niewielkie rozmiary przystosowane do wymogów standardowych rozdzielnic elektrycznych (szerokość modeli jednofazowych ALD1 wynosi tylko 1 moduł). W serii dostępne są liczniki energii do pomiarów bezpośrednich i półpośrednich, do układów jedno- i trójfazowych, z wyjściem impulsowym bądź wyposażone w interfejs komunikacyjny: Modbus, M-Bus lub Saia S-Bus. Liczniki są zgodne z dyrektywą MIC a ich zakres pomiarowy wynosi 0,25 A – 6000 A. 
SABUR SP. Z O.O.
Puławska 303, Warszawa
22 549 43 53
http://www.sabur.com.pl; sabur@sabur.com.pl


1
Powrót do listy
   

RSS Aktualności Aktualności
RSS Wydarzenia Wydarzenia
RSS Wiedza Wiedza
RSS Praca Praca
RSS Pliki Pliki
RSS Giełda Giełda
(c) 2005-16 sterowniki.pl Sp. z o.o.
.