Oferta Pytania Forum Kontakt
Aby poprawnie oglądać tę stronę musisz zainstalować Flash Player oraz włączyć obsługę Javascript
 


poniedziałek, 27 luty 2017


<Luty 2017>
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5Jakich systemów bezpieczeństwa używasz ?

Panasonic/Sunx
Rockwell Automation
Pilz
Schmersal
Contrinex
Sick
Siemens
Murr
Leuze
Phoenix Contact
Omron
Inne
  Nazwa użytkownika

Hasło

Zapomniałeś hasła?
Nie masz jeszcze konta?
Możesz utworzyć je tutaj: osoby prywatne, firmy


W tej chwili jest 331 gości i 493 zarejestrowanych użytkowników online


Archiwalne aktualności nie prezentowane na głównej stronie

 
 
Uniwersalny jak komputer panelowy
Wprowadził(a): Kamila Biernacka
Komputer panelowy to rodzaj komputera przemysłowego, który stanowi połączenie komputera PC z wyświetlaczem LCD, dziś najczęściej wyposażonym w matrycę dotykową. Obudowy komputerów panelowych w zależności od wymagań poszczególnych aplikacji i branży mogą być wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, aluminium, stali kwasoodpornej lub nierdzewnej. Ostatni typ wykończenia obudowy jest charakterystyczny dla zastosowań w przemyśle spożywczym, chemicznym i farmaceutycznym, gdzie wymagania dotyczące higieny wymuszają wysoką odporność urządzeń na mycie wodą pod ciśnieniem i agresywne substancje czyszczące.

Komputery panelowe przeznaczone są do zastosowań w dziedzinach sterowania i wizualizacji procesów technologicznych, wykorzystywane są także w samoobsługowych punktach informacyjnych i jako terminale sprzedaży.

Ekrany dotykowe z multitouch

Dotykowy wyświetlacz pozwala wyeliminować konieczność podłączania do komputera myszy i klawiatury, i jednocześnie znacznie ułatwia obsługę urządzenia. Nowością pochodzącą z rynku elektroniki konsumenckiej, której nie oparli się wytwórcy przemysłowych komputerów panelowych, są stosowane w przemysłowych aplikacjach komputery panelowe wyposażone w panoramiczne wyświetlacze (w proporcjach obrazu 16:9) i w matryce z technologią wielodotyku (multitouch). Dodatkowo wiele nowoczesnych komputerów panelowych wykorzystuje do obsługi ekranu gesty powszechnie znane ze smartfonów i tabletów.

Bez ruchomych elementów

Konstrukcja komputerów panelowych musi zapewniać ich niezawodną i stabilną pracę w trudnych warunkach środowiska przemysłowego, czyli w wysokiej (lub niskiej) temperaturze, dużym zapyleniu i wilgotności. Ich obudowa powinna być zatem skutecznie zabezpieczona przed wilgocią, wodą i zanieczyszczeniami. Jeśli instalacja wymaga wyeliminowania elementów mechanicznych z komputera, producenci udostępniają możliwość montażu dysków SSD, które są przystosowane do nieprzerwanej pracy w trybie 24/7. Oprócz braku ruchomych elementów dyski SSD zapewniają szybki dostęp do aplikacji i krótszy czas uruchamiania systemu w porównaniu do tradycyjnych dysków HDD.

Zabudowa na ramieniu lub wysięgniku

Komputery panelowe oprócz możliwości zabudowy w ścianie zazwyczaj oferują także możliwość podwieszenia na uchwycie VESA. Pozwala to na ich montaż pod sufitem lub na wysięgniku przymocowanym do ściany lub obudowy maszyny produkcyjnej.

Jednym z najpopularniejszych systemów montażowych jest VESA 75/100. Zgodność z nim oznacza łatwy montaż, a umieszczenie komputera na ramieniu ułatwia jego zastosowanie w miejscach z ograniczoną przestrzenią np. na maszynach i liniach produkcyjnych. Dodatkowo ramiona w standardzie VESA pozwalają na ustawianie ekranu pod najwygodniejszym dla operatora kątem. Inne popularne standardy montażowe, stosowane w przypadku komputerów panelowych, to system ramion nośnych Rittal CP 40 i zawieszeń TaraPlus firmy Rolec.

Interesującym przykładem komputera panelowego przeznaczonego do montażu na ramieniu lub wysięgniku jest urządzenie o symbolu VPC2200 firmy ASEM. Komputer można rozbudować o klawiaturę z wyłącznikiem bezpieczeństwa, zabezpieczoną w stopniu ochrony IP54, a także dodatkowe moduły boczne zawierające elementy sygnalizacji świetlnej, przełączniki i przyciski sterownicze.

Więcej na ten temat na stronie:
https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta/komputery-i-monitory-przemyslowe/komputery-panelowe/


 
SABUR SP. Z O.O.
Puławska 303, Warszawa
22 549 43 53
http://www.sabur.com.pl; sabur@sabur.com.pl


1
Powrót do listy
   

RSS Aktualności Aktualności
RSS Wydarzenia Wydarzenia
RSS Wiedza Wiedza
RSS Praca Praca
RSS Pliki Pliki
RSS Giełda Giełda
(c) 2005-16 sterowniki.pl Sp. z o.o.
.