Oferta Pytania Forum Kontakt
Aby poprawnie oglądać tę stronę musisz zainstalować Flash Player oraz włączyć obsługę Javascript
 


poniedziałek, 27 luty 2017


<Luty 2017>
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5Jakich systemów bezpieczeństwa używasz ?

Panasonic/Sunx
Rockwell Automation
Pilz
Schmersal
Contrinex
Sick
Siemens
Murr
Leuze
Phoenix Contact
Omron
Inne
  Nazwa użytkownika

Hasło

Zapomniałeś hasła?
Nie masz jeszcze konta?
Możesz utworzyć je tutaj: osoby prywatne, firmy


W tej chwili jest 261 gości i 493 zarejestrowanych użytkowników online


Archiwalne aktualności nie prezentowane na głównej stronie

 
 
Czym się kierować, wybierając sterowniki programowalne?
Wprowadził(a): Kamila Biernacka
Sterowniki programowalne to podstawowe komponenty instalacji automatyki, które z założenia powinny pracować trwale i niezawodnie w ekstremalnie trudnych warunkach hal przemysłowych i zakładów produkcyjnych. Rynek oferuje ogromny wybór tych produktów. Podczas podejmowania decyzji o wyborze sterownika, oprócz dopasowania parametrów technicznych do potrzeb instalacji, warto pamiętać o kilku prostych wskazówkach, które zapewnią bezpieczeństwo naszej instalacji.

Wieloletnia dostępność

Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na długość cyklu życia sterownika i jego dostępność przez wiele lat eksploatacji instalacji. Przy zakupie nowych lub modernizacji istniejących systemów sterowania ważne są także łatwe w obsłudze narzędzia przeznaczone do programowania sterowników. Z punktu widzenia użytkowników zmiana całej generacji hardware’u może być bardzo uciążliwa i kosztowna, jeśli stare i nowe systemy nie są ze sobą kompatybilne, używać trzeba różnych pakietów oprogramowania, a istniejące aplikacje trzeba napisać zupełnie od nowa. Znane są tu problemy jakich doświadczają właściciele sterowników PLC niektórych, nawet doskonale znanych marek.

Priorytetem firmy Saia Burgess Controls podczas procesu rozwijania nowych urządzeń jest właśnie ich długi cykl życia, który minimalizuje nakłady pracy i kosztów ponoszonych przez użytkowników systemów automatyki. Wszystkie niezbędne modyfikacje do nowych platform sprzętowych są wykonywane w systemie operacyjnym sterowników. W przypadku rodziny Saia PCD, dzięki stosowanej technologii interpretera, interfejs dla programistów jest i nadal będzie kompatybilny ze wszystkimi rodzinami sterowników, które zostaną wprowadzone na rynek w przyszłości. Język interpretera jest stale poszerzany o nowe funkcje, a jednocześnie istniejące funkcje są nadal obsługiwane. Oznacza to, że aplikacje stworzone dla pierwszych generacji sterowników Saia PCD mogą być przenoszone do nowych sterowników bez dodatkowej pracy i kosztów. Pakiet programowy PG5 Controls Suite obsługuje wszystkie sterowniki programowalne Saia Burgess Controls (również poprzednich generacji), a starsze programy mogą być zmieniane i rozwijane przy pomocy najnowszej wersji PG5. Oprócz tego aplikacje zaprojektowane dla małych sterowników, mogą być również używane w dużych jednostkach centralnych.

Możliwości komunikacyjne i zdalny dostęp do sterowników

Dla integratorów systemów, oprócz funkcji przyspieszających prace inżynierskie, bardzo ważny jest zdalny dostęp do systemów automatyki za pomocą powszechnie znanych technologii webowych (internetowych) i IT. Zdalny dostęp pozwala bardziej efektywny sposób sprawować nadzór nad instalacjami.
Automation Server to rodzaj uniwersalnego pomostu pomiędzy użytkownikiem, jego systemem automatyki i zarządzania przedsiębiorstwem a urządzeniami i systemami automatyki innych producentów (wymagającymi dodatkowych drajwerów, narzędzi softwarowych i protokołów komunikacyjnych). Automation Server to zespół funkcjonalności właściwych dla technologii webowej i IT, które zostały zaimplementowane w sterowniki Saia PCD. Są to wbudowane serwery WWW, SMTP i FTP, eksport danych do plików CSV, obsługa skryptów CGI, pamięci Flash z systemem plików czy karty SD. Wymienione funkcjonalności umożliwiają łatwą integrację z systemami automatyki innych dostawców bez konieczności dodatkowych prac inżynierskich i ponoszenia kosztów związanych z rozszerzaniem możliwości komunikacyjnych.
Warto pamiętać o tym, jak ważne są możliwości komunikacyjne urządzeń sterujących podczas wyboru systemu automatyki. Wybierając sterownik Saia PCD użytkownik uzyskuje maksymalną funkcjonalność, otwartość, elastyczność i niezawodność. Poza tym ma pewność, że urządzenie z otwartą komunikacją zapewni mu możliwość swobodnego rozwoju czy modyfikacji systemu w przyszłości.

Więcej informacji o sterownikach programowalnych

Autor: SABUR Sp. z o.o. 
SABUR SP. Z O.O.
Puławska 303, Warszawa
22 549 43 53
http://www.sabur.com.pl; sabur@sabur.com.pl


1
Powrót do listy
   

RSS Aktualności Aktualności
RSS Wydarzenia Wydarzenia
RSS Wiedza Wiedza
RSS Praca Praca
RSS Pliki Pliki
RSS Giełda Giełda
(c) 2005-16 sterowniki.pl Sp. z o.o.
.