Oferta Pytania Forum Kontakt
Aby poprawnie oglądać tę stronę musisz zainstalować Flash Player oraz włączyć obsługę Javascript
 


poniedziałek, 27 luty 2017


<Luty 2017>
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5Jakich systemów bezpieczeństwa używasz ?

Panasonic/Sunx
Rockwell Automation
Pilz
Schmersal
Contrinex
Sick
Siemens
Murr
Leuze
Phoenix Contact
Omron
Inne
  Nazwa użytkownika

Hasło

Zapomniałeś hasła?
Nie masz jeszcze konta?
Możesz utworzyć je tutaj: osoby prywatne, firmy


W tej chwili jest 284 gości i 493 zarejestrowanych użytkowników online


Archiwalne aktualności nie prezentowane na głównej stronie

 
 
Rozwiązania dla energetyki odnawialnej
Wprowadził(a): Elmark Automatyka
Rynek energii odnawialnej ciągle wzrasta. Oznacza to że zapotrzebowanie na osprzęt pracujący na farmach wiatrowych i baterii słonecznych również rośnie. Do takiego osprzętu możemy zaliczyć inwertery, liczniki energii elektrycznej, osprzęt pomiarowy a także komputery sterujące.
Firma Moxa posiada w ofercie szereg urządzeń które mogą znacznie ułatwić zdalny pomiar i kontrolę parametrów farm energii, lub nawet zapewnić im autonomiczność. Moduły kontrolno pomiarowe ioLogik sprawdzą się gdy zachodzi potrzeba odczytu stanów „0” i „1”, 0-10V, 4-20mA, czujników RTD, termopar, a także umożliwiają sterowanie cyfrowymi wyjściami, i wyjściami analogowymi. Seria ta nosi nazwę ioLogik E1200. Ewentualnie , jeśli obiekt zajmuje dużą powierzchnię, to Ethernet który jest wykorzystywany przez serię E1200 może okazać się zbyt ograniczony jeśli chodzi o dystans transmisji (maks 100m). Wtedy zastosować można jeden z modułów kontrolno-pomiarowych z serii R1200, która dysponuje niemal tymi samymi kanałami, ale wyposażona jest w interfejs szeregowy RS-485.

Jeśli już możemy odczytać zdalnie odpowiednie sygnały, to przydałoby się agregować je w jednym miejscu, a także umożliwić do nich zdalny dostęp. Do takiego zadania potrzebne jest urządzenie wyposażone w odpowiednie interfejsy komunikacyjne do wymiany danych z modułami kontrolno-pomiarowymi. Ważne też aby było to rozwiązanie elastyczne, czyli takie które łatwo dostosować do danej aplikacji. Właściwym wyborem jest komputer przemysłowy/wbudowany, który spełni te wymagania sprzętowe, a dodatkowo może on wykonywać dowolny napisany przez integratora program. Firma Moxa posiada w ofercie szereg komputerów wbudowanych, które dzięki interfejsom i przemysłowemu wykonaniu idealnie wpasowują się w takie aplikacje. Np. model IA3341 wyposażony jest w 4 wejścia oraz 4 wyjścia cyfrowe, 2 wejścia analogowe, 2 wejścia na czujniki temperatury, 2 x Ethernet, 2x RS-232/422/485. Może on zarządzać i sterować szeregiem urządzeń, mimo swoich kompaktowych rozmiarów. A co jeśli w na danej farmie energii odnawialnej nie ma dostępu do sieci WAN? Jak wtedy zdalnie sprawdzić stan urządzeń lub sterować nimi? Jeśli mamy tam zasięg telefonii komórkowej to odpowiedzią jest modem IP OnCell G3151-HSPA. Wyposażony w kartę ze stałym adresem IP pozwala na dostęp bez żadnych problemów do jego sieci lokalnej. Innym ciekawym komputerem kompaktowych wymiarów, a jednocześnie o dużych możliwościach jest W406. Oprócz licznych interfejsów i standardzie komunikacji komórkowej EDGE, posiada on przemysłowe wykonanie, a jego pobór energii to tylko 14,4 W przy maks. obciążeniu. Największą zaletą W406 jest to że bez dodatkowych modemów komórkowych umożliwia on zdalne zarządzanie nim i dostęp do urządzeń z którymi jest połączony.

-Modemy IP
https://www.elmark.com.pl/producenci/sklep/moxa-urzadzenia-z-komunikacja-gsmgprs-modemy-ip
-Komputery z komunikacją bezprzewodową
https://www.elmark.com.pl/producenci/sklep/komputery-wbudowane-z-komunikacja-bezprzewodowa
-Komputery kompaktowe
https://www.elmark.com.pl/producenci/sklep/kompaktowe-komputery-montaz-na-szynie-din-lub-na-scianie

PARTNER PORTALU
 
ELMARK AUTOMATYKA SP. Z O.O.
ul. Niemcewicza 76, Warszawa Wesoła
+48 22 77379-37
http://www.elmark.com.pl; elmark@elmark.com.pl


1
Powrót do listy
   

RSS Aktualności Aktualności
RSS Wydarzenia Wydarzenia
RSS Wiedza Wiedza
RSS Praca Praca
RSS Pliki Pliki
RSS Giełda Giełda
(c) 2005-16 sterowniki.pl Sp. z o.o.
.